Vysávat umí určitě každý. Děláme to ale správně?

 

Vysávání je činnost, kterou provádíme téměř automaticky. Mnozí z nás však nevědí, že i taková zdánlivě jednoduchá domácí práce má svá pravidla a triky, které nám mohou ušetřit čas a zvýšit efektivitu. V tomto článku se podíváme na to, jak vysávat správně, abychom dosáhli co nejlepších výsledků.

 

 

  1. Pravidelnost je klíčová. Pravidelné vysávání je základem. I když na koberci nevidíte drobky nebo prach, měli byste vysávat pravidelně. Menší vrstvu prachu odstraníte snadněji než měsíční nános.
  2. Správný postup úklidu. Nejprve utřete prach a až poté vysávejte. Tímto způsobem se vyhnete tomu, že by se prach z nábytku dostal zpět na podlahu.
  3. Správná péče o vysavač. Nezapomínejte pravidelně měnit sáček a kontrolovat stav filtru. Plný sáček snižuje sací výkon a špatný filtr může způsobit, že vysavač bude vyfukovat prach zpět do místnosti.
  4. Vysávejte všemi směry. Podobně jako robotický vysavač, i vy byste měli vysávat v různých směrech. Tím se dostanete pod všechna vlákna koberce a lépe odstraníte veškerou špínu.
  5. Používejte všechny nástavce. Neměňte nástavec na vysavači pouze zřídka. Pro efektivní vysávání rohů a spár použijte úzký štěrbinový nástavec.
  6. Vyberte si správný vysavač. Výběr vhodného vysavače je zásadní. Měli byste zvážit výkon, filtrační systém a velikost vysavače, aby odpovídal vašim potřebám.
  7. Očistěte podlahu před vysáváním. Před samotným vysáváním odstraňte z podlahy všechny velké předměty a nečistoty, které by mohly poškodit vysavač.
  8. Používejte správnou techniku. Rozdělte si prostor na menší části a vysávejte systematicky. Zaměřte se na rohy a okraje místnosti, kde se často hromadí prach.

 

Vysávání nemusí být nutně otravnou povinností. S těmito tipy a triky můžete zefektivnit úklid a ušetřit si tak čas i námahu. A pamatujte, že i vysávání může být uměním!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz