|

Popis jednotlivých materiálů

Taštičková pružina

Matrace s taštičkovou pružinou , jsou špičkou mezi pružinovými matracemi. Každá pružina je uložena v taštičce, která ji umožňuje samostatné kopírování. K vlastnostem, které má klasická bonem pružina, přidává lepší schopnosti ortopedické podpory páteře a to díky většímu počtu pružin a jejich rozložení do tří zón tuhosti (fyziosystém). Počet taštičkových pružin v jádru matrace standradního rozměru je 350 ks, u exklusivních modelů až 1000 ks. Takto vysoký počet samostatně „pracujících“ ortopedických bodů Vám poskytne pocit maximálního pohodlí, který Vám přinese radost ze spánku. Matrace s taštičkovou pružinou jsou vhodné na pevný rošt.

Bonell pružina

Přírodní pěna Biospring

Jedinečná konstrukce (profil) systému BIOSPRING zajistí výbornou tvarovatelnost matrace. Jednotlivé segmenty pracují samostatně, tlak se nepřenáší do celého jádra matrace a tím je kopírování lidského těla přesnější a komfortnější. Matrace se systémem BIOSPRING disponují rovněž výbornou vzdušností. Najdete ho u typu ALMADA. Je to další důkaz neustálého vývoje v oblasti výroby zdravotních matrací.

Přírodní pěna Biogreen

Na této pěně se ukazuje, že spojení nejmodernějších technologií a obnovitelných přírodních zdrojů je možné i v oblasti výroby matrací. Toto spojení nejen šetří náš ekosystém, ale zároveň přináší i kus přírody do našich ložnic. Suroviny vyráběné z ropy jsou v této pěně nahrazeny přírodním materiálem – ricinovým olejem, který je už léta využíván ve farmacii. Rostliny z nichž se vyrábí, přijímají během svého růstu energii ze země a slunce, která se pak prostřednictvím oleje, dostává i do našich matrací. Pěna BIOGREEN je napuštěna výtažkem ALOE VERA, který přirozeně zvyšuje hygienu matrace tím, že likviduje roztoče a bakterie.

Latex a hydrolatex

HYDROLATEX je jeden z nejnovější materiálů vyrobených kombinací pěny a latexu. Snoubí se v něm výhody obou materiálů. Vyznačuje se výbornou elasticitou, vynikající prodyšností, díky příčné perforaci, a tím i vysokou hygieničností během spánku. Jádro matrace má tři ortopedické zóny tuhosti, které napomáhají lepšímu podepření páteře. Hydrolatex v současné době vyniká mezi ostatními materiály velmi dlouhou tvarovou stálostí a životností.

LATEX je pěna vyrobená z přírodního kaučuku. Pro svou vynikající elasticitu a především pro schopnost si tuto vlastnost udržet po dlouhá léta, se stala vzorem pro vývoj HR (studených) pěn. Vynikající ortopedické vlastnosti latexové pěny se nejlépe projevují v kombinaci s vhodným lamelovým roštem (min. 22 ks lamel).

Líná pěna (lazy-foam)

Jedinečné vlastnosti viskoelastické „líné“ pěny jsou zárukou maximálního komfortu spánku. Díky své schopnosti reagovat na tlak a teplo se dokáže optimálně přizpůsobit tvaru lidského těla. Působením tělesné teploty uživatele viskoelastická pěna měkne, čímž dochází k rovnoměrnému rozložení váhy a ke snížení průměrného tlaku, příznivě působícího na organismus. Nedochází proto k narušení krevního oběhu a ke vzniku proleženin. Svalstvo je během spánku naprosto uvolněné, což přispívá k celkové relaxaci organismu. Matrace z viskoelastické pěny lze doporučit všem, kteří vyžadují vysoký komfort a pohodlí.

HR pěna (studená pěna)

Komfortní pěna, která byla vyvinuta moderními technologiemi teprve v nedávné době. Má vynikající elasticitu i při své vysoké objemové hustotě a dlouhou životnost. Díky otevřené struktuře má HR-pěna výbornou prodyšnost, čímž také dobře vyrovnává teplotní rozdíly. Ve spojení s pratelným potahem poskytují matrace z HR-pěny antialergické klima pro zdravý spánek. Kvalita tohoto materiálu je zárukou dlouhé životnosti matrace. Má ortopedické vlastnosti. Matrace jsou vhodné na lamelový rošt.

lidi úvod

Seznamte se s námi

Firma Koberce Trend je mezinárodně působící obchodní řetězec, založen roku 1996 a k dnešnímu dni provozuje 63 maloobchodních prodejen. Koberce Trend je největší obchodní řetězec v ČR v sortimentu koberce metráž, kusové koberce, PVC a běhouny, laminátové podlahy, zdravotní matrace, garnýže, podlahové lišty a doplňky.

Provozovatel webu Limex ČR, s.r.o. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek, analytické účely a cílenou reklamu. Podmínky a poučení o zpracování osobních údajů.

Rozumím
x