zpět na seznam

Jakou ideální podlahu zvolit?

Jakou ideální podlahu zvolit?

Při rekonstrukci bydlení je výběr podlahy jedním z nejdůležitějších prvků. Druh podlahy musíme přizpůsobit typu místnosti a také našim požadavkům a vkusu. Materiál volte v první řadě podle toho, jakou zátěž od dané místnosti očekáváte, a je vždy dobré poradit se s odborníkem, který Vám nejvhodnější materiál doporučí. Podle designérů bychom neměli podlahy v domě překombinovat a do každé místnosti zvolit jinou. Pokud potřebujete prostor opticky zvětšit, použijte do všech místností stejnou podlahovou krytinu ideálně bez přechodových lišt.

 

 

Předsíň neboli vstup do domu/bytu je první místností, kterou při příchodu vidíme, měla by být reprezentativní, ale zároveň odolná a praktická na úklid. Podlaha by neměla podléhat působení vody a mechanickému poškození, které mohou způsobit jak obuv, tak domácí mazlíčci. Do takto zatěžovaných místností volte např. vinyl, linoleum nebo litou podlahu.

Další často frekventovanou místností je obývací pokoj - i tady platí pravidlo vysoké odolnosti, ale zároveň by měla místnost působit více přívětivě než předsíň, proto si zde můžeme dovolit i celoplošný koberec.

Do dětského pokojíčku můžeme zvolit např. velmi oblíbený vinyl, který můžeme doplnit kusovým kobercem s dětským motivem. Až dítě povyroste, lze buď koberec vyměnit za jiný, nebo ho úplně dát pryč a podlaha bude vypadat jako nová.

A co kuchyň? Při výběru podlahy v kuchyni je potřeba, aby byl povrch odolný a zároveň protiskluzový – což je vlastnost zejména dlažby, která patří mezi nejoblíbenější kuchyňské povrchy. Její velkou nevýhodou je ale také komplikovanější úklid díky spárám. I proto odborníci doporučují volit do kuchyně jiné podlahové krytiny, kde je ale potřeba dbát při výběru dřeva a laminátu na zvýšenou ochranu proti vodě. Další důvod proč zvolit např. odolný vinyl do kuchyně je také sjednocení podlahy např. s obývacím pokojem.

13.5.2019

lidi úvod

Seznamte se s námi

Firma Koberce Trend je mezinárodně působící obchodní řetězec, založen roku 1996 a k dnešnímu dni provozuje 63 maloobchodních prodejen. Koberce Trend je největší obchodní řetězec v ČR v sortimentu koberce metráž, kusové koberce, PVC a běhouny, laminátové podlahy, zdravotní matrace, garnýže, podlahové lišty a doplňky.

Provozovatel webu Limex ČR, s.r.o. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek, analytické účely a cílenou reklamu. Podmínky a poučení o zpracování osobních údajů.

Rozumím
x